Martin Zounar

Narodil se v rodině herce Miroslava Zounara v roce 1967 v Hradci Králové. Absolvoval hereckou konzervatoř, poté 9 let působil jako host Národního divadla v Praze. Na televizních obrazovkách jsme ho mohli prvně vidět v seriálu režiséra Jiřího Adamce Bylo nás šest, a to v roce 1985. Do podvědomí diváků se ale dostal především díky hlavní roli v seriálu Chlapci a chlapi.

Martin Zounar má za sebou více než 20 celovečerních a TV filmů, dabing několika set rolí. Dále byl členem Divadla Pod Palmovkou a Divadla Komedie.

Od roku 2006 ho můžeme 2x týdně sledovat v seriálu Velmi křehké vztahy, stejně tak i v zábavném televizním pořadu Hádej kdo jsem. Oba tyto pořady již stabilně dosahují ratingu kolem 1,300,000 diváků.

Od roku 2004 natočil přes 300 dílů pořadu o vaření Prima Vařečka (TV Prima), v kabelové televizi TOP TV přes 80 dílů pořadů Tip-Ťop, jež jsou rovněž o vaření.

Od roku 1998 je členem Divadelního spolku Háta, kde účinkuje např. v komedii "To byl teda Silvestr!", nebo "Na správné adrese".

Již pátým rokem je tváří obchodního řetězce Globus. V rámci spolupráce vystupuje na akcích "Grilmánie", "Škola vaření Martina Zounara", "Uvaří vám Martin Zounar" a "Vyhraj tolik uzenin, kolik vážíš".

V tomto roce se stal také tváří společnosti Koryna (výrobce kuchyňských studií). Pod hlavičkou této firmy vystupuje na řadě akcí "Vaření s Korynou".

Každým rokem mu vychází "Kalendář s recepty Martina Zounara", z pořadu "Prima vařečka" vyšly 4 kuchařky, v rámci pořadů a vystupování v hypermarketech Globus byly vydány do této doby 4 minikuchařky.

V současnosti ho můžeme pravidelně sledovat i v internetové televizi BOOM tv, a to v pořadu "Fajnšmekr", který uvádí a jehož je i spoluautorem.

Kromě všech těchto aktivit uvádí společenské akce, firemní večírky a plesy a s imitátorem Petrem Martinákem vystupuje v zájezdovém představení "Mazec".