Návštěvní knihaZounar, Gondík, Olšovský. Herci bavili publikum Kolín – Smích, smích a zase smích a k tomu potlesk. To byly reakce, které od první minuty vzbuzovala divadelní adaptace kultovního filmu Světáci, kterou do kolínského Městského společenského domu přivezla Divadelní společnost Háta kolínské rodačky Olgy Želenské. Hned jak tři fasádníci v podání Dalibora Gondíka, Martina Zounara a Lumíra Olšovského, který hru režíroval, vešli v jejím úvodu do nočního podniku a vzápětí převrhli a zapálili láhev donesené slivovice, vzbudili mezi diváky salvy smíchu. Pak už následovaly všechny známé scény z filmu. Když šli pánové do krejčovství a Martin Zounar se svlékl do spodků, některé divačky padaly ze židlí a ve chvíli, kdy všichni tři muži napochodovali na scénu jen v bílých slipech, odměnili je divačky potleskem. V rolích lehkých a vypočítavých dam se kolínskému publiku představily principálka společnosti Olga Želenská, Adéla Gondíková a Monika Absolonová. Paní Trčkovou, jež vymyslela trik na ženaté muže a útěk po lešení, ztělesnila Miriam Kantorková, profesora společenských věd Jan Přeučil. Několik rolí včetně policisty vytvořil Pavel Vítek, dalších několik menších včetně rozvedeného podvedeného muže pak Petr Gelnar. Jeviště Městského společenského domu už několik divadelních představení zažilo, toto bylo zatím nejnáročnější na přípravy a technické zabezpečení. „Nejsme klasické divadlo a hra byla náročná na převleky, takže jsme museli uvolnit zadní trakt za oponami, vybudovat schody, aby se za závěsy dalo běhat a především převlékat,“ nastínil Petr Brancuzský, technik společenského domu. „Bylo to vydařené představení, diváci se bavili a my také,“ smála se při rozdávání autogramů při odchodu ze sálu Adéla Gondíková, narážející na několikeré odbourání herců poté, co si něco přidali nebo vyvedli kolegu z míry.

Zdeněk Hejduk 28.11.2011

Dobry vecer,dnes jsem byla na Vasem predstaveni Svetaci v Koline a chci moc podekovat za nadhernej zazitek.Dlouho jsem se tak nenasmala,vsichni herci byli vyborni..:-)) Preji Vam hodne vyprodanych predstaveni.

D.Kroumanova 28.11.2011

Vaše pondělní představení "Rozmarný duch" v Roudnici nad Labem bylo úžasné!!!!Všem děkuji za skvělé herecké výkony a moc se těším na další představení!!!

Růžena 23.11.2011 21:10

Děkuju za Den na zkoušku v Holicích. Krásná divadelní hra s těmi nejlepšími herci :-) opravdu jsem se skvěle pobavila. Skvělé hlášky a úplně úžasné herecké výkony všech.

Gábina 11.11.2011 21:12

Dnešní představení "Na správné adrese" v Duchcově bylo senzační. Bravo všem. I ta hrstka duchcováků se skvěle bavila, díky za skvělé odbourání.

Květa 25.10.2011 23:09

Dobrý den, 14.10.2011 jsem navštívila s přáteli Vaše představení Světáci v Kojetíně.Chtěla bych Vám poděkovat za opravdu pěkný zážitek.Již dlouho jsem nic tak zdařilého neviděla.Přeji Vám hodně dalších úspěchů a podobně zdařilých her.

Pavlíková Lada 14.10.2011

Divadelní společnost Háta

Bára Chybová a  Filip Tomsa, divadelní společnost Háta

Divadelní společnost Háta
Olga Želenská - Drápalová
E-mail: zelenska@divadlohata.cz
tel: 224 238 993, mob: 603 476 079
Náměstí Míru 16/117
120 00 Praha 2 - Vinohrady
IČO: 66052858
DIČ: CZ6062201112

Asistentka ředitelky - smlouvy
Nikola Brokešová
E-mail: brokesovan@gmail.com